Download Free Premium Joomla 3 Templates • FREE High-quality Joomla! Designs BIGtheme.net

Pudełka fasonowe

Opakowania fasonowe to opakowania wykonywane z wykrojnika co oznacza, że mogą przybrać niemalże dowolny kształt wymyślony przez klienta. Są one często stosowane jako eleganckie opakowania jednostkowe. Mogą być wykonane z różnych materiałów takich jak karton, tektura lita, jak i tektura falista z każdego rodzaju fali.

Pudełka tego typu znajdują zastosowanie przy pakowanie owoców, w gastronomii, w archiwizacji dokumentów, jako opakowania ozdobne zarówno zbiorcze jak i indywidualne.

Co powinniście wiedzieć o opakowaniach fasonowych:

Opakowania tego typu wymagają specjalistycznego narzędzia zwanego wykrojnikiem, jego kształt, wielkość zależy od formatu i typu opakowania. Są różne typy takich narzędzi w zależności od typu maszyny w jakiej zostanie zastosowany, ale najpopularniejszy to wykrojnik płaski.

Niestety narzędzia te są dość kosztowne, a ich cena zależy od rodzaju maszyny do jakiej jest przeznaczony, wielkości i stopnia skomplikowania i może zaczynać się od kilkuset złotych a kończyć na kilku tysiącach, dlatego też są stosowane głównie do wyrobu powtarzalnych partii.